10 nap imádságban - Útmutató
Tíznapos imaközösség 2021
https://10napimadsagban.blogspot.com/
2020. január 8-18.
Keressük a megújulást!
Útmutató imacsoport-vezetők számára
Köszöntelek a Tíznapos imaközösség 2021-es programján! Úgy hisszük, az imában születik a megújulás. Isten rengeteg csodát tett az elmúlt években, miközben Őt kerestük együtt imában és böjtben. A Szentlélek beszélgetésre indított bennünket, megújította szenvedélyünket az evangélium iránt, újraélesztett gyülekezeteket, és helyrehozott kapcsolatokat.
Isten hangja elhívott már téged megújulásra? A Biblia tele van neked szánt ígéretekkel:
„És megalázza magát az én népem, amely nevemről neveztetik, s könyörög és keresi az én arcomat, és felhagy az ő bűnös életmódjával: én is meghallgatom őket a mennyből, megbocsátom bűneiket, és megszabadítom földjüket” (2Kir 7:14).
„És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem” (Jer 29:13).
„De mindaz, aki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül” (Jóel 2:32).
„Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok” (Jak 4:8).
„Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem” (Jel 3:20).
Akárhogy
is állsz jelenleg az életben, Isten közelebb van hozzád, mint gondolnád. Ki
szeretné árasztani áldásait a családodra, gyülekezetedre, közösségedre és az
egész világodra. Csatlakozz hozzánk imában lelki megújulásért a Szentlélek
által!
Általánosságban a tíznapos imáról
Naponkénti témalapok
A tíz nap mindegyikére témalapot készítettünk. Mindegyik témalap tartalmaz egy igét, rövid áhítatot, bibliai szakaszt, melyek alapján imádkozhatunk, valamint ima- és ének javaslatokat. Tanácsoljuk, hogy másoljátok le a témalapokat mindenkinek, hogy követni tudják az alkalom menetét.
A gyülekezetek ugyanazért a témáért imádkoznak minden nap, szerte a világon. Csatlakozzunk egymáshoz, és imádkozzunk ugyanazon igehelyek, idézetek és imakérések alapján, amelyek a témalapokon szerepelnek! Ám ne érezzétek azt, hogy kötelezően végig kell rohannotok a javasolt imakéréseken! Megoldás lehet, hogy felosztjátok kisebb csoportokra a jelenlévőket, és mindegyik csoport imádkozik néhány imakérésért.
Az imakérések között van pár, melyek a világszéles Hetednapi Adventista Egyházra vonatkoznak. Fontos, hogy együtt imádkozzunk az egyház nagy családjáért, de alakíthatjátok másképp is az ima idejét. Így általánosabb témákért is imádkozhattok, főleg olyan esetben, ha kívülállók is részt vesznek az összejövetelen. Imádkozzatok úgy, hogy a vendégek a lehető legotthonosabban érezzék magukat. Éreztessétek velük, hogy közénk tartoznak!
Javasolt időkeret az alkalom részeihez
Ajánlatos az imával töltött időt kicsit lerövidíteni, hogy a csoport ténylegesen tudjon figyelni az imákra. Az, hogy mennyi időt töltünk az egyes részeknél, bizonyos mértékben változhat minden alkalommal, amikor együtt imádkozunk. A következő beosztás egy javaslat, ami általában jól működik:
●
Köszöntés/Bevezetés: 2-5
perc
●
Igehelyek és a rövid áhítat felolvasása: 5 perc
●
Ima az „Imádság Isten szavaival” című rész igeversei alapján
(a napi témalapokban található meg): 10-15
perc
●
Ima az „Egyéb ima javaslatok” című rész felsorolása alapján
(a napi témalapokban található meg): 20-30
perc
● Hálaadás imában és énekben: 5-10 perc
Imádkozzunk másokért!
Arra bátorítunk mindenkit, hogy kérje Istent, mutasson neki öt-hét személyt, akikért a Tíznapos imaközösség idején imádkozzon. Lehetnek ők rokonok, barátok, munkatársak, szomszédok, vagy ismerősök. Bátorítsd őket, hogy kérjék a Szentlélek vezetését, amikor ezeket a neveket kiválasztják és könyörögnek értük az elkövetkező tíz napban. Kioszthatunk kis kártyákat vagy üres papírlapokat a résztvevőknek, hogy feljegyezhessék ezeknek a személyeknek a nevét.
Szombati istentiszteletek a 2021-es Tíznapos imaközösség során
Mindkét szombaton legyen különleges hangsúly az imán, és hangozzanak el bizonyságtételek is az imákra kapott válaszokkal kapcsolatban. Legyetek kreatívak, sokféleképpen megoszthatjátok gyülekezeti családotokkal a napi imaórákon történteket!
Utolsó szombat – ünnepnap
Az utolsó szombatot ünnepnek tervezzétek, amikor boldogan adtok hálát mindazért, amit Isten tett értetek a tíz nap során! Legyen elegendő idő a bizonyságtételekre, az imatapasztalatok megosztására, az imáról szóló biblikus tanításra/prédikációra és az éneklésre. Vezesd a gyülekezetet a közös imádságban, hogy azok is megtapasztalhassák ennek áldását, akiknek nem volt alkalmuk veletek lenni a hét közben tartott alkalmakon! A 11. napra szóló anyagban további javaslatokat, ötleteket találhatsz.
A 2021-es Tíznapos imaközösség utómunkája
Imádkozz sokat azért, hogy Isten vezessen abban, miként is folytassa gyülekezeted/imacsoportod azt, amit elkezdett veletek a 2021-es Tíznapos imaközösség során! Lehet, hogy hetenkénti, közös imaórákat fogtok tartani; vagy egy újfajta szolgálatot kezdtek el a gyülekezetben, vagy missziót a lakókörnyezetben. Legyetek nyitottak Isten vezetésére! Biztosan lenyűgöző módon akar vezetni! Csatoltunk egy dokumentumot ajánlott tevékenységekkel.
Bizonyságtételek
Kérünk, osszátok meg velünk, mit cselekedett Isten veletek a 2021-es Tíznapos imaközösségben! Történeteitek valódi bátorítást jelentenek sokak számára! A bizonyságtételeket elküldhetitek magyarul a Személyes Szolgálatok osztályvezetőjének hegyesgeza@adventista.hu e-mail címére, vagy angolul a stories@ministerialassociation.org címre. Online is közölhetitek a https://10napimadsagban.blogspot.com/ weboldalon.
Javaslatok, gondolatok a közös imához
Egyetértés, legyünk egy akaraton
Amikor valaki imádkozik egy célért Istenhez, legyetek biztosak abban, hogy a többiek is ugyanazért imádkoznak és egyetértésben vannak, mert ebben van az erő! Ne gondoljátok, hogy ha már valaki imádkozott azért a célért, akkor a többieknek már nem kell. „Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, amit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám” (Mt 18:19). Milyen bátorító az, ha mások felemelnek bennünket imában!
Igényeljük Isten ígéreteit!
Bátorítsd a résztvevőket, hogy hivatkozzanak Isten ígéreteire! Amikor imádkozunk, nagyon könnyű a nehézségeinkre összpontosítani. De amikor Isten ígéreteit igényeljük, akkor növekszik a hitünk, és emlékeztetjük magunkat arra, hogy Istennel semmi sem lehetetlen. Az ígéretek segítenek, hogy ne a gyengeségeinkre, hanem Jézusra figyeljünk. Minden gyengeségünkre és minden küzdelmünkre találhatunk olyan ígéreteket a Bibliában, amelyekre hivatkozhatunk. Bátorítsd a résztvevőket, hogy keressék meg ezeket az ígéreteket, és jegyezzék fel azokat, hogy a jövőben hivatkozhassanak rájuk.
Böjt
Az imacsoportban résztvevőkhöz intézz felhívást, hogy csatlakozzanak hozzád a böjtölésben. Ez lehet tartózkodás a tévétől, a világi zenétől, a filmektől, az internettől, az édességektől, vagy más, nehezen emészthető ételektől. Az így felszabaduló időt töltsétek imádsággal, bibliatanulmányozással és azzal, hogy kéritek Istent: segítsen nektek és gyülekezeteteknek teljesebb mértékben Krisztusban lakozni. Az egyszerűbb étrend hozzásegít ahhoz, hogy elménk sokkal befogadóbb legyen a Szentlélek hangjának meghallására!
A Szentlélek
Mindig kérjétek a Szentlelket, hogy Ő mutassa meg, hogyan vagy mit kell kérni egy személy életében, vagy konkrét helyzetében! A Biblia elmondja számunkra, hogy mi nem tudjuk, miért imádkozzunk, és azt is, hogy a Szentlélek közbenjár érettünk.
„Imáinkat ne csak Krisztus nevében mondjuk el, hanem a Szentlélek sugallata szerint is. Ez a magyarázata annak, hogy a »Lélek esedezik miérettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal« (Róm 8:26). Az ilyen imára Isten örömmel felel. Amikor buzgósággal és mélységes áhítattal Krisztus nevében imát rebegünk, ez az áhítat, amelyet Isten ébresztett, biztosítja a választ imánkra, – »véghetetlen bőséggel… feljebb, hogynem mint kérjük vagy elgondoljuk «” Ef 3:20 (Krisztus példázatai. Budapest, 1999, Advent Kiadó. 97. oldal).
Imakérések jegyzetei
Az imanapló vezetése a Tíznapos imaközösség idején jó módja annak, hogy a résztvevők magukévá tegyék a napi imatémákat, konkrét vállalásokat tegyenek Isten irányában, és felismerjék az Ő áldásait. Imáink leírása és Isten válaszainak feljegyzése bizonyított módja a bátorításnak.
Többféle módja is van annak, hogy imanaplót vezethessetek a Tíznapos imaközösség ideje alatt, ha úgy akarjátok. Az imaalkalom ideje alatt is szánhattok néhány percet arra, hogy a résztvevők saját imanaplójukba feljegyezhessék imakéréseiket, illetve az imájukra kapott válaszukat. Másik lehetőségként feljegyezhetitek a csoport imakéréseit, és az azokra kapott válaszokat egy jegyzetfüzetbe, egy nagy lapra, vagy pedig egy internetes oldalon nyitott naplóba. Nagyon izgalmas és hitépítő visszaolvasni ezeket, és megfigyelni, hogyan válaszolt Isten imáitokra!
Tisztelet
Tanúsíts tiszteletteljes magatartást, és biztasd erre a jelenlévőket is! Amikor imádkozunk, a világegyetem Királyának tróntermébe lépünk. Se testtartásunkkal, se viselkedésünkkel ne nyilvánuljunk meg gondatlan, nemtörődöm módon az ima ideje alatt! Az azonban nem várható el, hogy mindenki térdeljen egész idő alatt. Nyilván azt szeretnéd, hogy a résztvevők ne szenvedjenek az egyórás összejövetelen, tehát kérd meg őket, hogy akinek egészségi állapota nem engedi meg, hogy térdeljen, az üljön vagy álljon, ahogy megfelelőnek érzi.
Tőmondatos imák
Az imák legyenek rövidek és lényegre törők, hogy mindenkinek legyen lehetősége az imára. Próbáljátok meg néhány mondatra korlátozni az imádságot! Egy személy nyugodtan imádkozzon többször is. A rövid, tőmondatokban megfogalmazott imák érdekessé teszik az ima idejét, és a Szentlélek is jobban tudja vezetni a csoportot. Nem muszáj minden imát olyan kifejezésekkel kezdeni és zárni, hogy „Drága Istenem”, illetve „Ámen”, hiszen ez egy folytatólagos beszélgetés Istennel.
Áhítatos csönd
Habár te vagy a vezető, ne urald az ima idejét! A cél az, hogy másokat bátoríts az imára. A csendes pillanatok is csodálatosak, mert akkor van ideje Istennek, hogy a szívünkhöz szóljon. Engedd a Szentlelket munkálkodni, és hagyj mindenkinek időt az imára!
Éneklés
Az imák közötti spontán éneklések még értékesebbé, szebbé teszik az alkalmat. A vezetőknek szóló, napi irányelvek végén mindig felsorolunk néhány éneket. Ne érezd kötelezőnek, hogy csak ezeket szabad énekelni, hiszen csak javaslatok. Az ének jó átmenet egyik imarészből a másikba.
Imakérések
Ne szólítsd fel a résztvevőket, hogy mondják el imakéréseiket, hanem inkább arra bátorítsd őket, hogy imában tárják fel kéréseiket Istennek, mások pedig csatlakozzanak hozzájuk! Az ok pedig: az IDŐ! Ha elkezdetek beszélni az imakérésekről, akkor maga az imára szánt idő szalad el! Sátán nagyon boldog, amikor rá tud venni bennünket arra, hogy inkább beszéljünk a gondjainkról, semhogy imádkoznánk azok megoldásáért! A csoport tagjai ilyenkor általában rögtön tanácsokat kezdenek osztogatni, és megoldásokat próbálnak keresni. A hatalom Istené! Minél többet imádkozunk, annál több erőt kapunk az Övéből!
Naponkénti csendes idő
Rendkívül
fontos, hogy naponta legyen csendes időd Istennel! Mint imacsoport-vezető
mindennap tölts időt Jézus lábánál, beszélgess vele, olvasd az Ő Szavát! Ha
Isten megismerését teszed első helyre életedben, akkor csodálatos tapasztalatok
sora nyílik meg előtted! „A titkos imából fakadt az az erő, amely a nagy
reformáció által megrázta a világot. Az Úr szolgái az imádkozás helyén szent
nyugalommal vetették meg lábukat Isten ígéreteinek szikláján” (A nagy küzdelem. Budapest, 1985, H. N.
Adventista Egyház, 191. oldal). Amikor a vezető imádkozik, aközben Isten a
többiek szívét érinti meg.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése